Csakra ásvány karkötők
Egyedi kézzel készült csakra ásvány karkötőinket úgy alkottuk meg, hogy minden csakra egy-egy életterületet jelképez, és egy rá jellemző frekvencián rezeg, és mi ezeket figyelembe véve párosítottuk a csakrához megfelelő ásványt, mely segítheti a tökéletes harmónia elérését.
Amennyiben egyedi elképzelésedet szeretnéd megvalósítani, esetleg más csakra ásványokat szeretnél karkötődbe, akkor bátran vedd fel velük kapcsolatot az info@milana.hu címen keresztül, és mi megvalósítjuk az elképzelésedet.
A csakra szó szanszkrit eredetű, jelentése „kerék” vagy „kör”. Ily módon jelölik testünk energiaközpontjait, melyek a testet és a lelket egyaránt energiával látják el. A tanítások többsége szerint az ember hét fő csakrával rendelkezik. Azért ábrázolják őket lótuszvirággal, mert olyan energiaörvénynek képzelik el, melyek folyamatos tölcsérszerű mozgást végeznek.
Az ősi hindu iratok alapján testünkön 7 fő csakra található, mely a gerinc mentén helyezkedik el, és a test elülső oldala felé nyitottak, kivétel ez alól a gyökér csakra, mely lefelé, és a korona csakra, mely felfelé nyitott.
Minden csakra egy-egy életterületet jelképez, és egy rá jellemző frekvencián rezeg. A csakrákkal való foglalkozás célja, hogy eredményeképpen lehetőleg az összes csakra megnyíljon.
Csakis nyitott állapotban képes akadálytanul keresztüláramlani rajtuk az energia, mely lehetővé teszi, hogy az ember tökéletes egyensúlyban, a nyugalom, a szeretet és a legnagyobb bölcsesség állapotában éljen.
Amennyiben csakráink egészségesek és tökéletes állapotban vannak, akkor áramlásuk folyamatos. Viszont amennyiben ezt az energiaáramlást valami gátolja, akkor működésük lelassulhat, de a legrosszabb esetben le is állhat, mely testi és lelki betegségekhez is vezethet.
Amikor a csakrák működése lelassul, akkor jelentős mértékben gátolhatják testünk, lelkünk és szellemi egészségünk normális működését. Ilyenkor érezhetünk ok nélküli szorongást, depressziót és pesszimizmust is, melyek a későbbiek folyamán további fizikai panaszokat okozhatnak.
Minden csakrához külön színt kapcsolunk. A Koronacsakra (színe: lila, fehér és arany), a Harmadik szem csakra (színe: sötétkék), a Torokcsakra (színe: világoskék), a Szívcsakra (színe: rózsaszín és zöld), a Napfonat csakra (színe: sárga), a Szakrális csakra (színe: narancs és kékeszöld), a Gyökércsakra (színe: vörös és fekete).